Од полноќ поскапува ЕУРОСУПЕР 95, останатите горива со непроменети цени

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени за горивата кои ќе важат од полноќ.

 

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС 95 се зголемуваат за 0.50 денари, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се менуваат, односно остануваат на исто ниво како што биле утврдени со одлуката од 28.12.2020 година.

 

Со тоа малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61,00 ден/лит, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 62,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 53,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 52,50 ден/лит.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи