Грк загина на патот Прилеп-Градско кај с. Тројаци, со возило излетал од патот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Грчки државјанин загина во вчерашаната сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско, во близина на с.Тројаци. Како што соопшти МВР, патничко возило „нисан“, со грчки национални ознаки, управувано од А.Л.(69) од Република Грција, во 13:30 часот излетало од патот.

 

По незгодата, А.Л. бил пренесен во Општата градска болница „Борка Талески“ во Прилеп, но по кратко време починал.

 

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи