Уапсен прилепчанец кај кого била пронајдена марихуана

 

 

Полицијата уапси прилепчанец откако кај него била пронајдена марихуана.

 

„На 03.01.2021 во 22.50 часот, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.Т.(35) од Прилеп, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи