ВИДЕО – Честит Божик – „O, Che Nuovo Stupor“ во изведба на Ана Митоска и Илија Чакароски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Честити Божикни празници!

 

 

„О, каква нова восхит, среде ноќта ден“ ( O, Che Nuovo Stupor)

 

композитор : Францеска Качини

 

пее : Ана Митоска

 

гитара: Илија Чакароски

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи