ВИДЕО – Честит Божик – „O, Che Nuovo Stupor“ во изведба на Ана Митоска и Илија Чакароски

Честити Божикни празници!

 

 

„О, каква нова восхит, среде ноќта ден“ ( O, Che Nuovo Stupor)

 

композитор : Францеска Качини

 

пее : Ана Митоска

 

гитара: Илија Чакароски

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.