ВИДЕО – Еколошки и европски Прилеп – тони пластика, кебиња и јоргани пловат по реката

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Секогаш кога ќе има поголеми количини на врнежи и вода на површина излегува целата наша негрижа кон природата. Ова е Дабнички канал кој се влива во Градската река. Тони пластика, кебиња, јоргани и друг отпад пловат по водата.

 

Видеото е превземено од нашиот сограѓанин Владимир Маркоски. Ова е срам и брука како за властите, така и нашите граѓани чија еколошка свест е буквално на нула и фрлаат ѓубре каде ќе стигнат.

 

Овде би ја повториле онаа позната реченица : „Народ со ваков однос кон природата, нема потреба да се грижи за својата иднина – затоа што ќе ја нема“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи