Зимски уписи во „Хелен Дорон Прилеп“ – бидете дел од најиновативната методологија за учење на странски јазик

РЕЗУЛТАТИ е она што го постигнуваме кога учењето е без напор, лесно и забавно преку Хелен Дорон методологијата. Учењето странски јазик, е многу повеќе од меморирање на граматички правила, тоа е процес во кој учиме и осознаваме како да го користиме јазикот и слободно и течно да се изразуваме.

 

Едукацијата е многу повеќе од тестови и оценките, иако нашите Хелен Дорон ученици постигнуваат високи оценки и во формалното образование.

 

 

Станува збор за уживање во патувањето, да станете активен ученик и да користите вештини за мудро да се движите низ светот!

 

Одбележување на 35 години успех во едуцирањето на над 3 милиони деца ширум светот преку иновативната Хелен Дорон методологија.

 

УПИСИТЕ се во тек! Helen Doron Prilep – 077 844 855. Улица „Александар Македонски“ бр. 314 Прилеп.

 

Повеќе информации на следниот линк : https://www.helendoron.mk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи