Велешанец уапсен во Прилеп, затекнат при кражба во куќа

На 16.01.2021 во 21.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Ш.В.(26) од Велес, со привремено живеалиште во Прилеп, затоа што бил затекнат при извршување разбојничка кражба во куќа, сопственост на П.Б. од Прилеп.

 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи