На малиот Дejaн Најдоски од Пpилеп му се потpeбни нови два тpeтмани со матични клетки во Tyрција

Maлиот Дејан Најдоски од Прилеп, кој има аутизам, досега успешно помина четири третмани со матични клетки во болницата во Турција. Сумата која беше потребна за негово лекување изнесуваше огромни 54.000 евра.

 

Со помош на сите хумани граѓани, преку хуманитарни концерти и низа настани, Дејан навреме стигнуваше до третман во Турција и досега четири пати се радуваме на вестите околу подобрување на неговото здравје.

 

Сега му се потребни уште два третмани со матични клетки, а сумата која е неопходна за тоа е 14.000 евра.

 

Сите кои сакаат малиот Дејан да има нормално детство како сите негови врсници, можат да донираат по 100 денари на следните телефонски броеви:

 

А1 143-489 И ТЕЛЕКОМ 143-153

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи