Прилепчанец измамил сограѓанин и му украл веспа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 18.01.2021 во 10.30 часот во ОВР Прилеп, И.С.(44) од Прилеп пријавил дека бил измамен К.Б. од Прилеп.

 

Според пријавеното, во март 2020 година тие се договориле К.Б. да изведува занаетчиски работи во зграда во изградба во Прилеп, инвестиција на И.С., а како аванс за И.С. да му даде веспа на К.Б.. Како што е пријавено, И.С. му ја дал веспата и од тој момент до пријавувањето К.Б. не ја завршил договорената работа и не ја вратил веспата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи