Санкционирани 368 граѓани за неносење на заштитна маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На територијата на државата последново деноноќие регистрирани се 368 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лицеинформираат од Министерството за внатрешни работи.

 

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19. Казната за овој прекршок е 20 евра.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи