Пожар во Прилеп на ул. „Бошко Корчагин“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 20.01.2021 во 19.50 часот во ОВР-Прилеп пријавено е дека во куќа на ул.„Бошко Корчагин“ во Прилеп настанат е пожар при што целосно изгорен е аспиратор и други кујнски елементи. Пожарот е изгаснат од територијалната против пожарна единица Прилеп. Увид извршила увидната екиа на ПС Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи