Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Битола и од Одделението за внатрешни работи од Прилеп на 21.01.2021 година приведоа две лица барани со потерница за издржување казна затвор до 12 години. Приведени се А.А. (30) и П.С. (36).

 

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека за А.А. била распишана потерница за издржување затворска казна од 12 години, а П.С: за затворска казна од година и шест месеци.

 

Лицата се спроведени во Казнено-поправна установа Битола за издржување на затворската казна.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи