Со полагање на цвеќе во понеделник ќе се одбележи 40-тиот роденден Тоше Проески

Во понеделник, 25.01.2021 година со полагање на цвеќе ќе се одбележи денот на раѓање на Тоше Проески. Одбележувањето на овој ден нема да понуди други содржини заради состојбата со коронавирусот.

 

„Годинава нема да подготвуваме настан како минатата година, но во 11:25 ч. ќе положиме цвеќе и ќе оддадеме почит на нашиот Тоше. Денес тој има достојно почивалиште, но загубата е голема и непоправлива за Крушево, неговите пријатели, семејството и фановите“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи