Интензивни врнежи од снег – забрана за тешки товарни возила на патните правци Тетово-П. Шапка и К. Паланка-граничен премин Д. Баир

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

 

Од ЈП „Македонија Пат“ известуваат дека поради интензивни врнежи од снег од 12.00 часот се воведува забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Тетово – П. Шапка, а од 12.30 часот се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец К. Паланка  -граничен премин Д. Баир.

 

 

Воедно, се препорачува употреба на зимска опрема за лесни моторни возила и автобуси на патниот правец Тетово – П. Шапка.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи