Ќе се изработува детален урбанистички план за Општина Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Обезбедени се средства за изработка на детален урбанистички план во општина Крушево во рамки на годишната програма за финансирање на изработка на урбанистички планови донесена од Владата на Република Северна Македонија на 16 јануари 2021.

 

Ова е продолжение на процесот на изработка на урбанистичките планови, по тековната изработка на генерален урбанистички план и изработка на планови за селата.

 

„Со овие процеси го продолжуваме процесот на решавање на многу проблеми на граѓаните, но и дефинирање на приоритети како, од урбанистички аспект, да се развива општината. Владата повторно ни’ излегува во пресрет и заеднички ја унапредуваме општината“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи