Црква Свето Благовештение – известување за Свети Атанасиј Велики

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Режење (кревање) славско лебче во чест и слава на Св. Атанасиј Велики во нашата црква. СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (Стара Црква) на 30-ти (Сабота) од 07.00 до 12.00 часот и попладне од 15.30 до 17 часот.

 

Нека Светиот Атанасиј, не застапува пред Господа, дарувајќи не со здравје и сила за пребродување на секое зло.

 

ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи