Ќе се реконструираат салата и кровот во ОУ „Никола Карев“ во Крушево

 

 

Ќе се реконструираат кровот и спортската сала во ООУ „Никола Карев“ со средства на Владата на Република Северна Македонија која по втор пат ги наменува заради првичната пренамена за справување со Ковид 19.

 

„Изминатата година најавивме дека се обезбедени средства, но заради состојбата со коронавирусот истите се пренаменија за повторно да ги добиеме за 2021 година. Така што, оваа година дефинитивно започнуваме со работа на спортската сала во ОУ „Никола Карев“ и на кровната конструкција.“, изјави градоначалникот ан општина Крушево.

 

Средствата се во рамки на годишната програма за изградба и реконструкции на училишта за 2021 година. Одделени се 5 милиони денари за оваа намена.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи