ВИДЕО – Дали знаете што е „Арктичко хало“ – гледате 3 сонца одеднаш

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Дали некогаш сте слушнале за 4-те чуда на руската зима : Арктичкото хало, Леденото цвеќе, Ледените палачинки и Поларната светлина.

 

 

ИЗВОР : mk.rbth.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи