ОБНОВЕНО: Тешка сообраќајна несреќа на влезот од Прилеп, на патот Прилеп-Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 29.01.2021 во 06.14 часот на ул.„Леце Котески“ во Прилеп, Х.Р.(21) од Прилеп, управувајќи патничко возило „опел астра” со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата, возачот Х.Р.(21) и сопатникот Ф.Ј.(22) од Прилеп се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп.

 

Увид на место на настанот извршиле Јавен обвинител и увидната екипа на Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи