Регистриран земјотрес во западна Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Претпладнево во 11:34 часот е регистриран земјотрес во западна Македонија. Според информациите од ЕМСЦ, земјотресот е лоциран на 8 километри од Кичево, на длабочина од 2 километри. Земјотресот бил со јачина од 3 степени по Рихтеровата скала.

 

 

Минатата недела во Македонија беа почувствувани повеќе земјотреси, и тоа токму во западниот дел.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи