Поевтинува нафтата за домаќинство – цената на бензините и дизелот останува иста

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати за наредната недела.

 

Малопродажните цени на бензините и дизелот остануваат непроменети, од ноќеска на полноќ нова пониска цена ќе има eкстра лесното масло за домаќинство за половина денар.

 

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,168 ден/кг и ќе изнесува 31,436 ден/кг.

 

Па така цените на дериватите ќе бидат:

 

ЕУРОСУПЕР БС – 95 61,00 (денари/литар)
ЕУРОСУПЕР БС -98 63,00 (денари/литар)
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 52,00 (денари/литар)
Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 41,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 31,436 (денари/килограм)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи