65 санкции за возење под дејство на алкохол – најмногу на територија на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вкупно 65 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол на територијата на целата држава се санкционирани во текот на вчерашниот ден. Од нив најмногу на територија на СВР Битола – 12.

„Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме учесниците во сообраќајот да ги почитуваат правилата и прописите и заеднички да придонесеме за поголема безбедност“, соопшти МВР

 

На 39 од возачите возачи кои биле затекнати како управуваат возило под дејство на алкохол им се одземени возачките дозволи, а напишана им е и соодветна парична казна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video