Приведено лице од Прилеп барано со потерница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На 03.02.2021 година во 05.45 часот на улица „Беровска” во Прилеп полициски службеници од ОВР Прилеп ја приведоа Ј.Ш.(30) од Прилеп, за која била распишана потерница од Казнено поправната установа “Затвор Идризово” во Скопје.

Лицето било во бегство и истата се барало за доиздржување на казна затвор во времетраење од две години и четири месеци. Ј.Ш. ќе биде предадена во „Затвор Идризово”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video