Препукување на ФБ помеѓу Заев, Џамбаски и Мицкоски за Гоце Делчев

Премиерот Зоран Заев денес наместо да положи цвеќе на некој од спомениците на најголемиот македонски великан и револуционер тој одлучи роденденот на Гоце Делчев да го прослави со Фејсбук со една објава. На таа објава реплицираше бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, дека Гоце Делчев е Бугарин.На тој став на Џамбаски му одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој напиша дека ВМРО е Македонија, а Гоце Делчев е Македонец.

Еве дел од преписката :

 

 

 

 

 

Повеќе погледнете тука :

 

Денеска, 4 февруари, на денот на раѓањето на великанот и инспираторот на македонското национално револуционерно дело –…

Posted by Zoran Zaev on Четврток, 04 февруари 2021

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи