Сашо Велески од денеска официјално директор на ЈКП „Комуналец“ – Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ЈКП,, Комуналец,, – Прилеп,  ја  информира  јавноста  дека од денес  5.02.2021 година, за  директор на јавното претпријатие е именуван  Сашо Велески, дипломиран машински инжењер.

 

Сашо Велески,  на местото  директор  доаѓа од работното место раководител на Сектор за паркови и зеленило, при ЈКП ,, Комуналец,, – Прилеп.  Велески, е  со  работно искуство од областа на менаџирањето во стопанството, работи  и како член на Управниот одбор во Телеком, а повеќе години  е ангажиран и како советник во Советот на Општина Прилеп.

 

„Со неговото работно искуство и познавањето  на приликите и состојбите во јавните претпријатија,  Велески,  најавува многу новини во областа на правилното третирање и управување со отпадот, беспрекорна  заложба за чист и уреден град,  и здрава животна средина во општинава“, велат во соопштението од ЈКП „Комуналец“ – Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи