Контроли од СВР Битола – 35 возачи управувале под дејство на алкохол, 57 возачи возеле над дозволената брзина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полициски службеници од СВР Битола на 05, 06 и 07.02.2021 на подрачјето на СВР Битола извршиле контрола за алкохол ,брзина, поседување на возачка дозвола, некористење на сигурносен појас, користење на мобилен телефон, техничка неисправност на возилата, при што било констатирано :

 

  1. 57 возачи управувале возило со повеќе од дозволената брзина

  2. 35 возачи управувале под дејство на алкохол при што истите се отстранети од сообраќај

  3. 11 возила била нерегистрирани

  4. 32 лица управувале возило без да поседуваат возaчка дозвола

  5. 10 возачи разговарале на мобилен

  6. 3 возачи не користело сигурносен појас

 

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи