Од денес за прилепчанката Марина Гулевска отворен и број за донации

39 годишната прилепчанка Марина Гулевска пред 12 години имала крварење во мозокот по што целата нејзина лева страна од телото и останала парализирана. Со текот на годините состојбата малку се подобрила, но сепак недоволно за да може таа нормално да се движи и да биде работоспособна. Марина е самохрана мајка на 16 годишен син. Сега во една клиника во Ниш, соседна Србија и понудиле третман со кој што во голема мера ќе и се врати функционалноста на мускулатурата. Но таа ги нема потребните 6.500 евра колку што чини терапијата.

 

Доколку некој сака да донира за Марина Гулевска тоа може да го направи на жиро сметката која ја гледате : 210700000661579 НЛБ Тутунска банка или да ја контактира Марина на тел. број : 075-358-087 или здружението „Надеж за сите“ на тел. број 070-241-068.

 

Од денес тоа може да го направите и на бројот за донации од операторот А1 143-479

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи