Боки-13 за иден претседател на СДСМ под мотото „Декриминализација на СДСМ“

Facebook
Twitter
Email
Print

Бојан Јовановски познат како Боки-13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес кој треба да се одржи на 21 март, дознава неофицијално Плусинфо.

 

 

Како што се шпекулира, мотото на кампањата што ќе ја води Боки-13 за иден лидер на СДСМ е „Декриминализација на СДСМ“.

 

 

Во рамки на подготовките на конгресот, социјалдемократите почнаа процес на ажурирање на членството.

 

 

Боки 13 е осуден на 9 години затвор за случајот „Рекет“, но беше пуштен во домашен притвор поради здравствени проблеми.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи