Првата пратка вакцини од Србија пристигнува утре – Средба на Вучиќ и Заев на преминот Табановце

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Владата соопштува дека првата пратка вакцини од Србија за Македонија ќе пристигне утре, 11 февруари, на граничниот премин Табановце.

 

 

Од кабинетот на премиерот Зоран Заев соопштуваат дека Заев ќе ја пречека делегацијата предводена од претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ на граничниот премин Табановце.

 

 

По работната средба, премиерот Заев, министерот за здравство, Венко Филипче и српскиот претседател, Вучиќ ќе дадат изјава за медиумите.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video