Алијанса на македонски Бугари ќе учествува на локалните избори во октомври во Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print

Алијанса на македонските Бугари и движење за национално единство и спас (АМБ-ДНЕС) вчера соопшти дека ќе учествува на претстојните локални избори во октомври годинава во Македонија како политичка или како граѓанска опција.

 

 

Драган Цветковски, претседателот на АМБ-ДНЕС ги повика сите граѓани на Македонија кои се чувствуваат како „македонски Бугари“ да излезат на изборите и да гласаат според сопственото убедување.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи