ВИДЕО – Мицкоски: Ова со вакцините е веќе брука, сите мајтап си играт со нас

Брука, едноставно со еден збор може да кажеме, веќе се срамам што можам и да бидам и дел од ова, макар и како опозиција, би рекол политичко мочуриште. Вака денеска лидерот на ВМРО-ДПМЕН, Христијан Мицкоски го прокоментира вчерашното одложување на вакцините кои требаше да пристигнат од Србија.

 

 

„Ова е срам кој што на дневна основа овој човек заедно со неговите најблиски соработници го приредува на цела држава, на цел народ. Тука нема политички определени или неопределени, верски, национално, ова е брука и голем срам кој ни се случува. Не само што сме последни, туку веќе почнаа и мајтап со нас да си играат сите. Наместо да седнат и да ги потпишат нивните оставки тие уште гледам се обидуваат да најдат оправдувања преку некои ступидни соопштенија кои ги лиферуваат до јавноста. Им недостасувале документи… им недостасува памат, тоа е она што можам да го кажам, ако имаат малку повеќе памет, стратегија и визија тогаш немаше ние денеска да бидеме последни и да се срамиме со нивните постапки“, рече Мицкоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи