Скопјанецот Адил е поканет на разговор во полициска станица заради доменот ваксајнс.мк

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пред околу 1 час, скопјанецот Адил Бакиу на својот Фб профил објави дека е поканет на разговор во полициската станица во Карпош поради доменот vaksajns.mk.

 

 

Адил со пофалби и критики за постапувањето на полицијата. Имено, тој го истакна брзото постапување во неговиот случај и единицата за компјутерски криминал која брзо „му влегла во трага“ него, а ја искритикува неажурноста на полицијата во врска со случајот со девојките од Струмица кои веќе 2 години живеат во агонија со споделени нивни инкриминирачки материјали, а сторителите се уште не се пронајдени.

 

 

 

Во продолжение, неговиот Фб статус:

 

 

Граѓаните со коментари реагираат на овој статус и запрашуваат дали овде има прекршување на човекови права или слободи пропишани со Устав, бидејќи секој граѓанин има право да си регистрира домен со име какво што тој сака.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи