Првиот пакет вакцини од Србија пристигна во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Премиерот на Македонија, Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вучиќ остварија средба со делегација на граничниот премин Табановце и извршија примопредавање на првиот пакет вакцини кои Србија и ги донира на Македонија.

 

 

Средбата започна во 10 часот. Проследете ги изјавите на Вучиќ и Заев на видеото во продолжение.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video