Фотографии од граѓани: Маалските улици и дел од пешачките патеки во центарот се затрупани со снег

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

До нашата редакција пристигнаа фотографии од револтирани граѓани кои се жалат дека екипите на ЈКП „Комуналец“ не се ажурни и посочуваат дека маалските улици се затрупани со снег и пешачките патеки во центарот на градот се неисчистени.

 

 

Граѓаните известуваат дека фотографиите се направени во 13.00 часот денес.

 

 

Во продолжение, фотографиите кои беа испратени до нашата редакција.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи