Фотографии од граѓани: Маалските улици и дел од пешачките патеки во центарот се затрупани со снег

 

До нашата редакција пристигнаа фотографии од револтирани граѓани кои се жалат дека екипите на ЈКП „Комуналец“ не се ажурни и посочуваат дека маалските улици се затрупани со снег и пешачките патеки во центарот на градот се неисчистени.

 

 

Граѓаните известуваат дека фотографиите се направени во 13.00 часот денес.

 

 

Во продолжение, фотографиите кои беа испратени до нашата редакција.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.