198 нови случаи на Ковид-19 од 08 до 14 февруари во Прилеп, починале 4 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 08 до 14 февруари 2021 година, во општина Прилеп имало 198 нови случаи на Ковид-19.

 

Од последици на коронавирусот починале 4 лица. Бројот на активни случаи изнесува 306. 31 лице се наоѓаат на болничко, 251 на домашно лекување, а 24 се лекуваат во дневната болница.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 224 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.842.

 

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 243 лицa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video