Засилени контролни активност на подрачјето на СВР Битола

На 16.02.2021 на подрачјето на СВР Битола биле спроведени засилени контролни активности на патниот сообраќај.

 

„При што се откриени и санкционирани тројца возачи кои не поседувале возачка дозвола, три возила со истечена регистрација, 17 непрописно паркирани возила, 12 возачи кои зборувале на мобилен телефон додека управувале возила, тројца возачи затоа што не користеле сигурносен појас. Брзина ја пречекориле шест возачи, а двајца извршиле неправилно престигнување. За сите неправилности изречени се соодветни санкции“, информираат од СВР Битола.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи