Изгоре возило во гаража на ул.„Борис Кидрич” во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 16.02.2021  во Полициската станица Прилеп, С.Б. од Прилеп пријавила дека во гаража на ул.„Борис Кидрич” во Прилеп настанал пожар во патничко возило „шкода фелиција“ со прилепски регистарски ознаки.

 

„Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила екипа на Полициската станица Прилеп“, информираат од СВР Битола.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video