Утре од 10:00 до 15:00 часот улиците „Гога Јанкулоски“ и „Димче Антулески“ ќе немаат струја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Регионалниот центар за управување со кризи од Прилеп информираат дека поради тоа што ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп ќе прави одредени инвестициони зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со  електрична на 18 .02.2021 год во период од 10:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од улиците „Гога Јанкулоски“ и „Димче Антулески“ (општина Прилеп).

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи