Вработен во Здравствен дом Прилеп се заканувал на колешки

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На 16.02.2021 во 16.30 и 17.00 часот во ОВР Прилеп, З.Ш.(47) и О.А.(55), двете од Прилеп, вработени во Здравствен дом Прилеп, пријавиле дека околу 13.30 и 14.30 часот во Здравствен дом Прилеп, по претходно недоразбирање и расправија, В.Т. од Прилеп, исто така, вработен во Здравствен дом, се однесувал агресивно и им упатил закани по животот.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video