Граничниот премин Евзони е отворен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Граничниот премин Евзони на македонско-грчката граница, од утрово е отворен за секаков вид сообраќај за влез и излез од земјата.

 

Министерството за внатрешни работи соопшти дека според информациите добиени од Република Грција граничниот премин кој поради штрајк на грчките цариници беше затворен од вчера од 5 часот, е отворен утринава од 05.30 часот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи