40 активни огласи за работни места во Прилеп – 7054 слободни работни места во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На страната на Агенцијата за вработување на Македонија е објавено дека во моментов има околу 7054 слободни работни места. Во Прилеп во моментов се активни 40 огласи за работни места.

 

Дел од работните места за кои се бараат работници се: келнери, општи работници, директори, правници, возачи, текстилни и чевларски работници, со и без работно искуство.

 

Доколку сте во потрага по работа, погледнете ја понудата на нови работни места и аплицирајте.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video