Зимско одржување на улици и јавни површини – Крушево се подготвува за престојниот викенд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

По обилните врнежи на снег изминатиот викенд ЈП „Комуна“ Крушево продолжува со тековно одржување на улиците и јавните површини.

 

Во пресрет на викендот, кога во Крушево се очекува наплив од турист, се работи на расчистување на паркинг простор околу хотелот Монтана Палас, кон скијачките терени и детското одморалиште. Се посолува и чисти патот кон манастирот св. Преображение како уште еден предел посетуван од граѓаните на Крушево и туристите.

 

„Комуна“ прави и тековно посолување на улиците во градот според потребите.

 

Изминатиот викенд „Комуна“ беше постојано на терен и ги расчистуваше улиците во град Крушево и сите населени места за да се обезбеди проодност.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи