Почина новинарот Тачко Локвенец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Утрово на 79 годишна возраст почина Тачко Локвенец, долгогодишен новинар и хроничар на Прилеп.

За својата професионална работа Локвенец е повеќепати наградуван.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи