Угостителите, фотостудијата и музичките бендови излегоа на протест

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Угостителите, претставниците на фотостудијата, музичките бендови но и ноќните клубови денес излегоа на протест незадоволни од мерките од државната помош за санирање на штетите од пандемијата.

 

Велат дека помошта која ја добиваат е премала, бидејќи веќе цела година не работат, а ги подмируваат давачките што ги имаат кон државата. Поради тоа бараат дозвола за отпочнување со работа под посебни протоколи.

 

Покрај денешните, протести се закажани и за в понеделник и вторник во истиот временски период.

 

Од МВР најавуваат и посебен сообраќаен режим и апелираат до граѓаните да ги почитуваат наредбите од полициските службеници.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи