443 казни за лица затекнати без заштитна маска на лицето

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Во текот на вчерашниот ден полицијата казни 443 лица кои биле затекнати на отворен или затворен простор без маски или друг вид прекривка преку устата и носот. Контролите ќе продолжат и во наредниот период, велат од МВР.

 

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19“, се вели во редовното соопштение на МВР.

 

Контролите ќе продолжат и во наредниот период, велат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video