Информација за денешната снежна покривка и температури низ градовите во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Информација за снежна покривка и температури низ градовите во Македонија за 22.02.2021 година.

 

Висина на снежна покривка во 7 часот (во см)

 

36 Попова Шапка, 11 Крушево, 9 Маврови Анови, 6 Лазарополе, 3 Ѓуриште, 1 Тополчани.

 

Минимални температури

 

-6 Битола, -5 Берово, -4 Маврово, -3 Скопје-Петровец, Кр.Паланка, -2 Претор, Прилеп, Тетово, Струмица, Куманово, -1 Охрид, Скопје-З.Рид, Штип, Дебар, Попова Шапка, 0 Д.Капија, Крушево, 1 Виница, 3 Гевгелија, 4 Дојран.

 

 

Времето во текот на ноќта и изутринава

 

Во поголем дел од земјава претежно ведро, по одделни котлини утрово има појава на слаба магла, а поизразена е во југоисточните делови каде има и ниска облачност. Во пониските места беше претежно тивко, а на повисоките дуваше слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

 

Времето денеска

 

Претпладне по котлините ќе има појава на слаба магла, а на места и ниска облачност. Преку денот ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне од 9 до 17 степени.

 

 

Во Скопје претпладне ќе има појава на слааб магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи