Поскапуваат горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ги објави новите цени кои од ноќеска ќе се применуваат.

 

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 денар по литар, додека дизел горивото и екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за 0,50 односно половина денар.

 

Оттука малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 64,50 денари по литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 66,00 денари по литар. Новата цена на дизелот достигна 55,00 денари по литар за (Д-Е V), односно 44,00 денари по литар за (ЕЛ-1).

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video