Од 15 до 21 февруари во Прилеп 274 нови случаи на Ковид-19, починале 11 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 15 до 21 февруари 2021 година, во општина Прилеп имало 274 нови случаи на Ковид-19.

 

Од последици на коронавирусот починале 11 лица.

 

Бројот на активни случаи изнесува 473.

 

59 лицa се наоѓаат на болничко, 367 на домашно лекување, а 47 се лекуваат во дневната болница.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 321 лица.

 

Од почетокот на пандемијата вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 5.116, а од вирусот починале 254 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи