Утре ул. „5-та Прилепска Бригада“ и „Октомвриска“ ќе немаат струја од 12:00 до 14:00 часот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека заради рализација на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија , ќе има прекин со снабдувањето со  електрична на ден 24 .02.2021 год во период од 12:00 до 14:00 часот, корисниците од  улиците 5-та Прилепска Бригада и Октомвриска.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи