Утре ул. „5-та Прилепска Бригада“ и „Октомвриска“ ќе немаат струја од 12:00 до 14:00 часот

ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека заради рализација на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија , ќе има прекин со снабдувањето со  електрична на ден 24 .02.2021 год во период од 12:00 до 14:00 часот, корисниците од  улиците 5-та Прилепска Бригада и Октомвриска.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.